Вторник, 21.01.2025, 03:44
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог файлов | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Обмен опытом [7]
Разработки уроков [4]
Сценарии внеклассных мероприятий [2]
Неделя информатики [3]
Педагогические чтения [14]
Календарное планирование [4]
День безопасного Интернета [12]
Поиск
Наш опрос
Гость, кто Вы?
Всего ответов: 14
Мини-чат
Наши друзья
  • ДонОблИППО
  • Отдел информационных технологийОблИППО
  • Петровский отдел образования
  • Методический кабинет Петровского РОО
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    МО учителей информатики Петровского района г.Донецка
    Главная » Файлы » Сценарии внеклассных мероприятий

    Мій друг – Інтернет (до Дня безпечного Інтернету). Підготувала вчитель інформатики ДЗОШ І-ІІІ ступенів № 108 Каулавічуте І.Л.
    23.02.2014, 18:10

    Підготувала вчитель інформатики ДЗОШ № 108 Каулавічуте І.Л.

    Мій друг – Інтернет

    (до Дня безпечного Інтернету).

    Мета: формувати уявлення учнів та їх батьків про правила безпечного 

               використання Інтернет ресурсів; розвивати пізнавальні інтереси;

               виховувати в учнів інформаційну культуру.

    11 лютого 2014 року – День безпечного Інтернету

    У останні роки в Україні стає традицією щороку, другого вівторка лютого, відзначати всесвітній День безпечного Інтернету, введений Єврокомісією у січні 2004 року за підтримки організацій European SchoolNet та Insafe (Європейська мережа безпечного Інтернету).

    Тема Дня цього року "Давайте зробимо кращий Інтернет разом".

    На сьогодні точна кількість користувачів Всесвітньої павутини в Україні невідома, оскільки дані статистики різних провайдерів не є точними і протирічать як одне одному, так і офіційним даним. За даними Київського міжнародного інституту соціології, у вересні 2013 року уже 49,8% дорослого населення України мали постійний доступ до Інтернету, і ця величина увесь час зростає.  Для більшості з нас Інтернет - це доступ до корисної інформації, однак ми часто забуваємо, що за його допомогою простіше отримати дані і про нас самих. Адреса, телефон, особисті фото, дані про родичів, паспортні дані, відомості про банківські рахунки, - ось далеко не повний перелік тієї інформації, яку активний користувач мережі зберігає на її серверах.

    Не слід думати, що особисте життя залишається особистим, якщо інформація про нього є у Інтернеті. «Проблеми на роботі через необережні висловлювання на форумах, косі погляди друзів після публікації в блозі і шок начальника, який побачив  фото з соціальної мережі. Саме з такими проблемами люди стикаються після безтурботного спілкування в Інтернеті. Всесвітня павутина створює репутацію для своїх активних користувачів, і змінити її практично неможливо», - пише АіФ (Аргументи і Факти). Інтернет-магазини зберігають інформацію про наші замовлення, можливість видалення аккаунта передбачена не у всіх соціальних мережах, а підчистити висловлювання на форумах можливо тільки після листування з адміністраторами. Усунути наслідки можуть професіонали, але компанії, які відновлюють інтернет-репутацію, не можуть дати гарантію, що з мережі зникли всі 100% інформації. Крім того, вартість їх послуг висока і досягає десятків тисяч доларів. Але зіпсована репутація - не найбільша біда. Особистими даними можуть скористатися цілком реальні злочинці. Слід також пам’ятати, що покарати людину, яка здійснює злочин у віртуальному просторі, украй складно.

    АІФ з цього приводу наводить слова Олександра Ольшанського, заступника голови правління ІнАУ (Інтернет-асоціації України): «Люди поводяться в Інтернеті в принципі безтурботно. Вони не розуміють, що, по-перше, будь-яка інформація там загальнодоступна, а, по-друге, Мережа має властивість «вічної пам'яті». Якщо ви хоч раз щось опублікували, то видалити цю інформацію з Мережі неможливо. Навіть якщо ви видалите дані у джерелі - там, де опублікували, - вони все одно залишаться в копіях, кешах пошукових систем і т. д. Я б порадив користувачам десять разів подумати: чи варто публікувати в мережі Інтернет якусь особисту інформацію про себе? І якщо все ж публікуєте її, то будьте готові до того, що її зможе використовувати хто і коли завгодно. У тому числі і проти вас». 

    День безпечного Інтернету був започаткований Єврокомісією в 2004 році,
    Він пропагує відповідальне та безпечне користування всесвітньою мережею, особливо серед дітей та молоді.
    Дев’ятикласниця Олена залюбки зустрічається з он-лайн знайомими, про яких не знає зовсім нічого.
    «Знайомилися в Інтернеті, днів п’ять листувалися, спілкувалися, потім зустрічалися в реальному житті. Це абсолютно нормально, я так робила не раз», – розповідає дівчина. 
    Така поведінка дуже ризикована, говорять в Коаліції за безпеку дітей в Інтернеті. Минулого року в Литві прогримів скандал – дівчинка познайомилася в Інтернеті з – як вона думала – хлопчиком і пішла з ним на побачення. Новий знайомий виявився маніяком.
     
    Переважна більшість (96%) українських дітей та підлітків у віці від 10 до 17 років користуються Інтернетом, говорить координатор програми «Онляндія – безпека дітей в Інтернеті» Артур Кочарян. І більшість часу вони проводять в соціальних мережах.

    Потрібно завжди пам’ятати, що Ваша особиста інформація може бути використана проти вас і ваших близьких. Ваші електронні адреси можуть піддаватися фішинг-атакуванню. Тому не повідомляйте про себе особистої інформації електронною поштою, у чатах, на дошках оголошень, у реєстраційних формах і персональних профілях. Думайте про те, з ким ви розмовляєте. Пам'ятайте, що в Інтернеті не все є надійним і не всі є чесними.

    Ви маєте дотримуватися законів навіть в Інтернеті.

     Пам'ятайте, що в Інтернеті ви повинні піклуватися про інших так само,
    як про себе.

    Інтернет – це чудовий спосіб навчитися і розвиватися, проте він може сприяти розвитку залежної поведінки.

    Вірш про Інтернет із Інтернету.

    Без нього вже ніяк не можна,

    Він – норма, а не дивина.

    Як зрозуміти друг він нам чи ворог?

    І відповідь лиш є одна;

    Він - помічник, знавець,

    Порадник, інформаційне джерело,

    Але потрібно пам'ятати:

    де є добро там є і зло.

    І вибір все таки за вами,

    Що оберете - те ї буде,

    Давайте все ж не забувати:

    Ми українці - добрі люди.

    Запрограмуємось на гарне -

    Його багато на планеті

    І ми виходимо у мандри -

    Шукаєм друзів в Інтернеті!

    Категория: Сценарии внеклассных мероприятий | Добавил: admin
    Просмотров: 1614 | Загрузок: 0 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0
    Имя *:
    Email *:
    Код *:
    Конструктор сайтов - uCozCopyright MyCorp © 2025